Nie tylko „dzień nóg” jest ważny

Data: 10 października 2015 Autor: Adam

Nasze ciało jest poniekąd mechanizmem naczyń połączonych. Kiedy coś się zmienia w jednej jego części, od razu zachodzą też zmiany w innych partiach tego układu. Nie jest to niestety prawidłowość, która byłaby wystarczająca w przypadku treningu na siłowni i ogólnie dbania o naszą kondycję fizyczną oraz odpowiedni kształt ciała. Do poziomu kultowego wzniósł się już chociażby żart o ludziach, którzy pracują nad barkami, bicepsami i klatką piersiową, po czym zupełnie ignorują swoje nogi i efekt jest taki, że wielki, umięśniony trójkąt porusza się na dwóch malutkich patyczkach. W naszym ciele rozwijać się będą tylko te partie mięśni, które regularnie będą trenowane, więc jeśli coś zostanie opuszczone, to będziemy mieli problem.
Warto ten fakt podnosić zwłaszcza wtedy, kiedy tematem dyskusji są ćwiczenia na brzuch i ogólnie szeroko rozumiany trening okolic pasa. Kiedy bowiem trenowane te mięśnie, zazwyczaj zwraca się uwagę na biceps, czasami też na barki, ale trening na przedramiona jest albo pomijany, albo bagatelizowany. Jest to jak najbardziej realny problem, ponieważ jeśli ćwiczenia na brzuch nie są wykonywane w ilościach odpowiednich do innych ćwiczeń, uzyskamy efekt, w wyniku Nasza sylwetka nie będzie dobrze wyglądała. Nieodpowiedni trening na brzuch może nam dać siłę, ale będzie ona ukryta pod niesympatyczną oponką tłuszczu.
Na szczęście ćwiczenia na brzuch nie wymagają jakiegoś specjalnego sprzętu, by być efektywne. Można je wykonywać nawet w warunkach domowych i często właśnie takie podejście jest polecane, ponieważ nie wymagają od nas ani specjalnego ubioru, ani jakiejś specjalnej rozgrzewki, więc można je traktować jako przerywnik w czasie dnia pracy czy wykonywania dowolnych innych czynności. W ten sposób można na przykład oszczędzić czas na siłowni, który lepiej jest wykorzystać na używanie specjalnych maszyn rzeźbiących duże części naszego ciała, a już po powrocie do domu nadrobić cały trening brzucha i tym samym uniknąć wystawania oponki z w przeciwnym razie bardzo ładnie ukształtowanej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *