Trening ramion – co warto wiedzieć?

Data: 10 września 2015 Autor: Adam

Ćwiczenia na ramiona są często pomijane w ogólnym treningu siłowym – wolimy wyrzeźbić brzuch, uda czy pośladki zapominając o ramionach. Tymczasem już piętnastominutowe codzienne treningi pozwolą się pozbyć zwiotczałej skóry i pozwolą cieszyć się umięśnionymi i pięknymi ramionami.

Wiele osób, zwłaszcza kobiet, obawia się, że trening ramion zanadto rozbuduje ich mięśnie w tym miejscu. Tymczasem kobiety nie posiadają na tyle testosteronu, by szybko osiągnąć efekt przetrenowania. Skóra ramion jest wyjątkowo podatna na zwiotczenie oraz cellulit – jest związana również z wadami postawy oraz nawykami np. wynikającymi z pracy przy komputerze, jak pochylenie nadgarstków i ramienia. Jednocześnie mięśnie trójgłowe szybko reagują na trening, dzięki czemu zadowalające efekty uzyskać można w krótkim czasie. Umiejętne połączenie treningu aerobowego z odpowiednią dietą pozwoli na cieszenie się umięśnionymi i pięknymi ramionami.

Jak wszystkie ćwiczenia, także trening na ramiona, warto zacząć od 15-minutowej ogólnej rozgrzewki. Następnie należy wybrać ćwiczenia na ramiona z poniższego zestawu, które należy wykonywać w 3 seriach po 15-20 powtórzeń. Warto przy tym zaznaczyć, że pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami nie należy wykonywać dłuższych niż 20,30-sekundowe przerwy, gdyż ćwiczenia nie będą efektywne.

Większość ćwiczeń w treningu ramion możemy wykonać zarówno w domu jak i na siłowni ponieważ wykorzystują ciężarki. Popularne jest unoszenie ramion obciążonych ciężarkami w bok, unoszenie przedramion z ciężarkami, prostowanie ramion z ciężarkami w pozycji stojącej i zginanie nadgarstków w pozycji siedzącej. Przy prostowaniu ramion na wyciągu (w pozycji stojącej) należy stanąć w lekkim rozkroku i złapać uchwyt na szerokość rozstawu barków. Następnie delikatnie pochylając się do przodu, nacisnąć rączkę wyciągu w dół, dociskając równocześnie ramiona do tułowia. Następnie należy wyprostować ramiona do końca.

Warto poświęcić nieco czasu na ćwiczenia na ramiona. Zapewnią nam piękne ramiona, którymi będziemy mogli pochwalić się nie tylko latem, ale także – a może przede wszystkim: dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *